NEJZAJÍMAVĚJŠÍ MÍSTA V OKOLÍ LONDÝNA...

TIP: Cestování po okolí Londýna a do dalších anglických měst je nejvýhodnější s jízdenkami National Express. Pokud je zakoupíte v předstihu (online), vychází cca o 50% levněji.
Navíc jsou prakticky neustále akce na jízdenky za 1 libru!


Windsor Castle
Asi 30km západně od Londýna se nachází městečko Windsor se stejnojmeným hradem. Ten je stále využíván britskou královskou rodinou a je tak největším doposud obývaným hradem na světě. Jeho návštěvu je dobré spojit i s procházkou samotným městem Windsor, které je zároveň přibližně na půli cesty z Londýna do Stonehenge.

Stonehenge
Nejznámější megalitická památka na světě se nachází přibližně 70 mil na západ od Londýna. Stavba z obřích několikatunových kamenů je světově proslulá a nachází se na seznamu UNESCO. Zajímavostí je, že dodnes není přesně jasné, k čemu měla stavba sloužit a tak se odborníci o účelu kamenů postavených do kruhu a několika dalšího okolo stále přou.

Oxford
Město Oxford má asi 150000 obyvatel a nachází se 90km sevreozápadně od Londýna. Oxfordská univerzita patří k nejlepším a nejprestižnějším na celém světě a v areálech 38 kolejích najdeme hned několik předních muzeí a knihoven. Kromě univerzity se vyplatí v Oxfordu navštívit ještě třeba Christ Church Cathedral anebo Carfax Tower.

Cambridge
Podobně jako Oxford, i Cambridge je známé svojí univerzitou a je konkurencí Oxfordu

Canterbury
Zábavní park Port Aventura se nachází u Salou, necelách 100km od Londýna (na jih podél pobřeží). Port Aventura patří k největším zábavním parkům celé Evropy a je ideálním místem pro zpestření dovolené v některém letovisku na Costa Daurada. Přestože vstup do parku není zrovna nejlevnější - €42 pro dospělého na den (děti do 10 let €33.50), doporučuji park navštívit - je opravdu velice zajímavý a nabízí různá dobrodružství.
www.portaventura.es