JAK DO LONDÝNA....kudy a jak se sem dostat

Autem
Londýn je z ČR asi 1300km, nejkratší cesta vede přes Německo (Drážďany, Lipsko, Dortmund), Holandsko (Eindhoven), dále Belgii (Antwerpy, Gent, Bruggy) a Francouzské Calais. Odtud se do Anglie dostanete buď trajektem anebo Eurotunelem. Další možností je najet na trajekt již v Beneluxu (např. v Oostende).

Letadlem
TIP! Pokdu letíte s Ryanairem a chcete ušetřit na povinném "Administration fee", které je €5 za osobu a let (objeví se při platbě kartou), pořiďte si kartu Mastercard Prepaid od Moneybookes - za €10 na rok máte možnost nakupovat u Ryanair bez administration fee, takže částka investovaná do pořízení karty se zaplatí už při koupi jedné zpáteční letenky! Navíc s ní máte možnost vybírat peníze z bankomatu v zahraničí jen za 45Kč (€1.80)

Letecká doprava je nejrychlejší a cesta do Londýna trvá necelé dvě hodiny. Z ČR sem létá pravidelně mnoho společností - např. na letiště Heathrow létá z Prahy např. British Airways, ČSA (včetně nejlevnějších letenek přes ČSA)nebo Lufthansa, KLM a další. Na Stansted se dostanete z Brna s Ryanairem a z Prahy sem létá EasyJet, se kterým se dostanete i na letiště Londýn - Gatwick. S nízkonákladovými společnostmi se do Londýna dostanete i za méně než 2000Kč. Pro hledání nejlevnější letenky doporučujeme zkusit všechny tři největší české vyhledávače a porovnat jejich ceny:
Kralovna.cz | Pelikan.cz | Letuška.cz


Autobusem
Na cestu autobusem do Londýna si budete muset vyhradit min. 16 hodin, z ČR sem jezdí hlavně StudentAgency (cena se pohybuje od 1700Kč do 3000Kč) a také Eurolines (nabízejí obousměrnou jízdenku za 1800Kč)

Vlakem
Cestovat do Londýna vlakem je třetí možností - cesta zabere kolem 19-21 hodin podle toho kdy vyrážíte a nejlevněji cesta vychází pokud si pořídíte Eurail Saver Pass , pokud si chcete z Londýna jen odskočit do Paříže, projet se TGV a okusit jaké to je projíždět Eurotunnelem mezi Francií a Británií, můžete si za necelých 1700Kč koupit jízdenku na vlak Eurostar

Stopem
Stopování je absolutně nejlevnější způsob dopravy, ale někomu se může jevit jako ne moc pohodlný a nebezpečný. Kudy pojedete záleží jen a jen na Vás, nejkratší je to přes Německo a Belgii :)

Zájezdy
K vybrání zájezdu do Londýna nebo Velké Británie doporučuji použít server www.invia.cz - najdete zde asi největší nabídku zájezdů na české a slovenském internetu a vyberete si zájezd, který bude vyhovovat právě Vám.

Eurovíkendy
Veškeré potřebné informace ohledně eurovíkendů v Londýně naleznete na tomto webu v sekci "Eurovíkend". Odkaz je v menu nalevo.