EUROVÍKEND V LONDÝNĚ

Chcete-li se podívat do Londýna formou eurovíkendu, počítejte s cenou začínající na 7000Kč (včetně dopravy a letištních tax), pokud jste odvážnější a zařídíte si vše sami, může Vás to samé vyjít i na polovinu. Základem je doprava do samotného Londýna. Vlak se cenově příliš nevyplatí, takže buď autobusem nebo letecky.
Autobus není špatný - za cenu od 1800Kč se dostanete až do centra Londýna a cesta trvá cca. 16 hodin. Ale pokud svoji cestu plánujete alespoň trochu dopředu, je lepší použít letadlo - cenově to vyjde na stejno (často i levněji) a cesta trvá kolem dvou hodin. Nejlevnější letenky nabízí Ryanair, Wizzair a Click4Sky, cena se pohybuje od 1000Kč výše - většinou není problém sehnat zpáteční letenku do 2000Kč

Podrobnosti o ubytování naleznete v příslušné sekci, cena za noc v hostelu se pohybuje v přepočtu od 250Kč. Vhodnou kombinaci cena / vzdálenost do centra nabízejí hostely v okolí Hyde Paku (oblast Ke nsington) nebo např. oblast Camden Town (u londýnské ZOO). Velký výběr eurovíkendů naleznet na Eurovíkendy Invia


Tato místa při většině dvou-tří denních pobytů doporučujeme navštívit:

Madame Tussauds (Muzeum voskových figurín) Odkaz na informace na Wikipedii
Muzeum voskových figurín s dlouhou tradicí (první výstavu svých prací uspořádala Madame Tussaud již v roce 1835) je jednou z nejnavštěvovanějších lodýnských atrakcí. Je zde zvěčněno mnoho světových osobností v životní velikosti a můžete zde "potkat" třeba Williama Shakespeara, Lenina nebo britskou královnu. Celé muzeum se dělí na několik tematických částí (např. Garden Party - kde jsou osobnosti zábavního průmyslu nebo třeba Chamber of Horrors...). Madame Tussaud's je otevřeno denně od 9:30 do 17:30 a platí se vstupné Ł28, pokud si je koupíte online, ušetříte 2,80 libry (cca 85Kč)

Hyde Park Odkaz na informace na Wikipedii
Jeden z největších a zároveň nejznámější londýnský park se nachází poblíž Kennsingtonských zahrad v samotném centru Londýna. Za návštěvu stojí hlavně známý Speakers' Corner, kde se může kdokoliv začít svobodně vyjadřovat na jakékoliv téma. Dalším významným místem je i památník princezny Diany a také Serpentinové jezero, které celý Hyde Park rozděluje.
Zároveň bývá Hyde Park i místem konání velkých koncertů světových kapel.

London Eye (ruské kolo) Odkaz na informace na Wikipedii
Nová dominanta Londýna se nachází na jižním břehu řeky Temže a nabízí návštěvníkům unikátní zážitek s výhledem na celé centrum města. "Jízdu" si navíc můžete vychutnat například popíjením šampaňského s přáteli. London Eye není levná atrakce, ale pokud jedete do Londýna, určitě byste jej neměli vynechat. Doporučujeme koupit lístky online - jsou levnější a nemusíte se tlačit ve frontě. Nejlevnější lístky stojí od 18 liber, online na Buyagift.co.uk si je můžete koupit s 10-15% slevou podle typu lístku. (plus nabízí nejrůznější kombinace s dalšími atrakcemi za zvýhodněné ceny)

London Dungeon (podzemí)
Nejděsivější část Londýna - zažijte na vlastní kůži dobu Jacka Rozparovače anebo velký požár Londýna. Londýnské podzemí nabízí jedinečnou možnost "cestovat časem" a můžete se tak vrátit v čase k nejvýznamnějším událostem, které se na území Anglie a Londýna odehrály. Standartní vstup je Ł23, ale při nákupu online ušetříte 9-10 liber (tj zaplatíte Ł12.50 v pracovním týdnu nebo Ł14 o víkendu)

stadion Chelsea / Arsenal
Pro fotbalové fanoušky, kteří fandí jednomu nebo druhému týmu, se v Londýně nabízí možnost navštívit stánky těchto velkoklubů. Pokud si chcete prohlédnout stadion i zázemí fotbalového klubu objednejte si voucher (sleva 10-40% oproti vstupu přímo na místě).

Ostatní zajímavá místa v Londýně najdete pod odkazy v levém menu (Památky), případně když nechcete zůstat jen ve městě tak i "Okolí Londýna".