JAZYKOVÝ KURZ V BRIGHTONU

Brighton - perla jihovýchodní Anglie Město Brighton, které má populaci zhruba půl miliónu je ekonomickým a kulturním centrem jihovýchodní Anglie a správním centrem hrabství Východní Sussex a je v podstatě srostlé s městem Hove, které má rezidenční charakter a je proslulé svojí architekturou z období konce 19.století. Pokud se chystáte na návštevu Velké Británie, Brighton by jistě neměl chybět na seznamu míst, které plánujete navštívit. Výhodná poloha města vzhledem k Londýnu přímo vybízí k návštěvě, vlak na nádraží London Bridge a Victoria jezdí několikrát za hodinu a cesta trvá asi padesát minut. Velmi výhodná je poloha města vzhledem k mezinárodním letištím jako například Gatwick, který je vzdálen sotva půl hodiny a na který se dostanete z Prahy se společností Easyjet.

Brighton je proslulý z mnoha důvodů. Jedním z nich je jeho jedinečná multikulturní a liberální atmosféra, která má dlouhou tradici. Město je proslulé také svým nočním životem, najdete zde bezpočet klubů, typických anglických hospůdek a restaurací, které nabízejí snad všechny kuchyně světa. Pokud se zajímáte o hudbu, Brighton je pro vás přím stvořený - během léta se zde koná celá řada hudebních a divadelních festivalů, prakticky neustále se zde konají nabízí koncerty lokálních umělců a velmi často sem zavítají i známé hvězdy.

Brighton žije především z turistického ruchu, město proto není zatíženo žádným průmyslem a znečištěním. Každý rok do Brightonu přijíždí zhruba osm milionů turistů a s nimi také plno zahraničních studentů, kteří přijíždí na jazykové kurzy v Anglii. Město samotná nabízí různé druhy vyžití a spoustu atrakcí. Jednou z nich je téměř půl kilometru dlouhé molo, na které najdete restaurace i kasina a další zábavní podniky. Typické pro Brighton jsou také staré úzké uličky přímo u pobřeží, které tvoří centrum města a které nabízejí velké množství obchodů všeho druhu a hlavně typické anglické hospůdky. I mimo Brighton naleznete spoustu míst, které je třeba navštívit. Jedním z nich jsou například i křídové útesy Seven Sisters, které jsou obklopené národnícm parkem South Downs. Další možností může být i výlet na Isle of Wight, proslulý svojí typickou faunou a flórou. Brighton je také místo, kde si můžete aktivně vylepšit angličtinu. Kromě turistů přijíždí do Brightonu každý rok také stovky studentů a mladých lidí vůbec, kteří zde navštěvují jazykové kurzy. Jazykových škol je zde několik a můžete si vybrat, jakou úroveň a jakou intenzitu kurzu chcete. útesy